Českou poštu opustí 282 administrativních zaměstnanců

|

Česká pošta postupně realizuje sadu opatření vedoucích k její stabilizaci. Ta jsou důležitou částí její transformace. Jde o úsporná opatření v provozních nákladech, počtu využívaných objektů, nebo počtu zaměstnanců a také o změny procesů vedoucích k zajištění lepší kvality obsluhy klientů.

Českou poštu proto opustí ke konci roku také 282 pracovníků. Z nich drtivá většina pracuje na manažerských a administrativních postech a na podpůrných funkcích. Redukce vyplývá ze systémových opatření, která již firma dříve zavedla v souvislosti s rušením 300 poboček a s úpravou délky doručování listovních zásilek. Odchody se budou týkat všech centrálních pracovišť pošty po celé České republice.

„Úspora, které příští rok aktuálním snížením počtu zaměstnanců docílíme, je 200 milionů korun. Postupně pracujeme na dalších opatřeních souvisejících s transformací České pošty,“ říká pověřený zástupce generálního ředitele České pošty Miroslav Štěpán.

Česká pošta v souladu s platnou legislativou oznámila v pátek 15. září Úřadu práce záměr hromadného propouštění v souvislosti s realizací řady organizačních změn. Stejně jsou informovány odborové organizace působící v rámci České pošty.

PODCAST:

15. 9. 2023 - Ivo Vysoudil, tiskový mluvčí České pošty (m4a, 226kB)

Zdroj: www.ceskaposta.cz

Česká pošta

Prodej majetku na Praze 4

Dnes v 9 hodin začal prodej nemovitostí České pošty na Praze 4 formou e-aukce. Každá ze tří nabízených nemovitostí byla prodávána prostřednictvím vlastní e-aukce. Jednotlivých e-aukcí se zúčastnilo vždy několik subjektů. V 16:30 byla poslední e-aukce ukončena s tím, že nejvyšší nabídka již nebyla dalšími účastníky navýšena. Samotný proces prodeje je nyní ve fázi, kdy je vítězi aukce zasílána výzva k úhradě kupní ceny, kterou musí složit do 30 dnů od jejího doručení, a poté bude proveden zápis v katastru nemovitostí. Tím bude prodej nemovitostí České pošty na Praze 4 vypořádán. Česká pošta tímto prodejem získala ze tří e-aukcí téměř 400 milionů korun.

Česká pošta

Pošta v Ostravě otevře filatelistům FilaPoint

Obdivovatelům poštovních známek, ale také všem ostatním klientům, kteří se chtějí s filatelií více seznámit, bude od středy 27. září sloužit v Ostravě nová filatelistická přepážka, tzv. FilaPoint. Po FilaPointu v Hradci Králové jde teprve o druhou takovou přepážku v České republice a první na Moravě.

Česká pošta

Aršík k výročí vzniku samostatných poštovních provozů

V pondělí 2. října Česká pošta uvede do prodeje nový příležitostný poštovní aršík Společné vydání ČR a SR: 30. výročí vzniku České pošty a Slovenské pošty, které se shodně zrodily rozdělením Správy pošt a telekomunikací 1. ledna 1993. Hlavním motivem známky a velkého kuponu jsou poštovní holubi. Výtvarný návrh aršíku pochází z dílny Filipa Heyduka, rytinu aršíku připravil Martin Činovský a rytinu obálky prvního dne vydání podepsal Jozef Česla.