Česká pošta připomíná 17. listopad

|

Na oslavu Dne boje za svobodu a demokracii připravila Česká pošta ve své aplikaci Pohlednice Online speciální tematický rámeček, který připomíná jeden ze symbolů 17. listopadu, pražskou Národní třídu. Korzo Národní se v posledních letech stalo místem setkávání, vzpomínání a oslavy toho, že dnes můžeme žít ve svobodné společnosti. Právě téma Korza Národní je vyobrazeno na rámečku, který může každý využít při posílání Pohlednic Online svým nejbližším a známým.

Pohlednice Online mohou lidé posílat od února 2015. Od té doby jich Česká pošta vytiskla a doručila 6 148 704 kusů. Roky 2021 a 2022 překročily milion vytištěných Pohlednic Online v každém roce (2021: 1 008 125 Pohlednic, 2022: 1 060 133). Za letošní rok poslali klienti České pošty téměř 850 000 vytištěných Pohlednic, takže lze předpokládat opět překonání milionové hranice.

Obecně nejsilnějším obdobím pro posílání Pohlednic Online jsou letní prázdniny a Vánoce. V letním období je rekord 12 069 poslaných Pohlednic Online za jediný den a tento rekord padl letos 9. července. Vánoční rekord je na úrovni 22 440 Pohlednic Online a připadá na 20. prosince 2021.

Více naleznete na webových stránkách https://pohledniceonline.cz/.

PODCAST:

16. 11. 2023 - Matyáš Vitík, tiskový mluvčí České pošty (m4a, 196kB)

Zdroj: www.ceskaposta.cz

Česká pošta

Poštovní problémy v Aši se začínají skutečně řešit

Doručování listovních zásilek v Aši z provozovny České pošty v Chebu se ukázalo být neefektivní. V úterý 14. listopadu se na řešení tohoto problému dohodli pověřený zástupce generálního ředitele České pošty Miroslav Štěpán a starosta města Aš Vítězslav Kokoř.

Česká pošta

Česká pošta slaví Giving Tuesday

Již po osmé se pošťáci připojili k celosvětovému dni dobrovolnictví a dárcovství Giving Tuesday, který se slaví v úterý 28. listopadu. V letošním roce si po pěti letech znovu opakujeme zaměstnanecký sběr starých nepotřebných mobilů. Česká pošta se přidala k charitativnímu projektu REMOBIL, který se snaží zvýšit procento zpětně odebraných mobilů a jejich recyklací přispět k ochraně životního prostředí. Z každého telefonu, který v rámci této akce pošťáci odevzdají, poputuje 10 Kč Nadaci České pošty. Doufám, že letos se nám podaří překonat rekord z roku 2018, kdy pošťáci vybrali 2 707 starých nepotřebných mobilů. Všechny vybrané mobilní telefony jsou předávány k demontáži odborným firmám, které zaměstnávají handicapované a osoby znevýhodněné na pracovním trhu.

Česká pošta

Ježíškova pošta letos už po třicáté oráží vánoční psaní

Kulaté výročí o letošních vánočních svátcích oslaví tradiční vánoční příležitostné poštovní razítko na Božím Daru. Není však zdaleka jediným, na které zájemci v tomto slavnostním čase každý rok čekají. Neméně oblíbená jsou razítka s motivem Betlémského světla, která se oráží hned ve třech městech – v Praze, Brně a v Olomouci a konečně razítko s textem PF 2024 bude k dispozici na Pražském hradě.