Česká pošta nabízí svoji hlavní administrativní budovu k odkupu

|

Vedení České pošty dnes na pravidelném jednání dozorčí rady předložilo návrh na prodej pražské nemovitosti na rohu ulic Jindřišská a Politických vězňů. Výběrové řízení vyhraje zájemce s nejvyšší nabídkou. Oproti poslední nabídce na odkup se aktuálně bude nabízet pouze objekt v Jindřišské, nikoli v balíčku s budovou v Moravské ulici na Praze 2. A také bez možnosti dorovnání nejvyšší nabídky hlavním městem Prahou.

Po dnešním jednání dozorčí rady bude připravena dokumentace k výběrovému řízení, které by mělo být vyhlášeno v řádu týdnů. Minimální cena nemovitosti je stanovena na 1,538 miliardy korun.

V případě úspěšného prodeje se zaměstnanci z centrální budovy přestěhují do jiných nemovitostí České pošty v Praze, např. do prostor v Olšanské ulici, na Ortenovo náměstí, nebo na ulici Milady Horákové.

Součástí kupní smlouvy nebude nájemní smlouva na prostory stávající pobočky, potenciální majitel bude disponovat celým prostorem nemovitosti. V případě úspěšného prodeje bude pobočka v Jindřišské ulici v provozu maximálně 12 měsíců od prodeje budovy. Během této doby bude v dochozí vzdálenosti od stávající pobočky adekvátním způsobem zajištěna dostupnost poštovních služeb, které budou moci v budoucnu klienti využívat.

PODCAST:

27. 2. 2024 - Matyáš Vitík, tiskový mluvčí České pošty (m4a, 268kB)

Zdroj: www.ceskaposta.cz

Česká pošta

Pošta na Orlí bude fungovat v režimu Partner

Magistrát města Brna podepsal s Českou poštou smlouvu o provozování pošty Partner v budově na Orlí ulici. K převodu dojde v květnu letošního roku. Bude se jednat o první třípřepážkovou poštu Partner v Česku. Zároveň pokračují jednání o případném odkupu budovy a jejím přetvoření na pracoviště úřadu.

Česká pošta

Budova České pošty v obci Borová Lada mění majitele

Ve středu 6. března se od devíti hodin konala e-aukce na budovu České pošty v obci Borová Lada. Státní podnik nemovitost touto formou, celkově počtvrté na tento objekt, nabízel široké veřejnosti k odkupu. Minimální cena nemovitosti byla stanovena znaleckým posudkem na 5 milionů korun. Do e-aukce se přihlásil jediný zájemce, soukromá osoba, který budovu včetně pozemku o rozloze 231 m2 za vyvolávací cenu získal.