Budova České pošty v obci Borová Lada mění majitele

|

Ve středu 6. března se od devíti hodin konala e-aukce na budovu České pošty v obci Borová Lada. Státní podnik nemovitost touto formou, celkově počtvrté na tento objekt, nabízel široké veřejnosti k odkupu. Minimální cena nemovitosti byla stanovena znaleckým posudkem na 5 milionů korun. Do e-aukce se přihlásil jediný zájemce, soukromá osoba, který budovu včetně pozemku o rozloze 231 m2 za vyvolávací cenu získal.

„Nemovitost byla dříve využívána jako pobočka České pošty. V současné době již pro ni Pošta nemá využití. Poštovní služby zajišťuje v této lokalitě obec formou pošty Partner od listopadu loňského roku. V prodané nemovitosti je část prostor pronajata formou nájemní smlouvy, kde práva a povinnosti přechází na nového majitele. Nyní bude po vypořádání kupní ceny uzavřena kupní smlouva a proveden vklad na katastru nemovitostí. Naším záměrem bylo nepotřebný majetek prodat a zároveň v obci zachovat poštovní služby. To se podařilo,“ říká Jiří Valečko, manažer správy majetku České pošty.

Aktuálně Česká pošta nabízí k prodeji formou e-aukce celkem 22 nemovitostí, v přípravě na prodej je dalších 11 objektů.

PODCAST:

6. 3. 2024 - Matyáš Vitík, tiskový mluvčí České pošty (m4a, 217kB)

Zdroj: www.ceskaposta.cz

Česká pošta

Loket na obyčejné psaní

Ve středu 13. března uvede Česká pošta do prodeje novou příležitostnou poštovní známku Krásy naší vlasti: Hrad Loket v hodnotě 27 korun, jejíž výtvarný návrh připravil Adolf Absolon a Martin Srb jej doplnil liniovou kresbou. Námětem známky je kamenný královský hrad Loket, který se na žulovém masivu tyčí déle než 800 let. Motivem související obálky prvního dne vydání je vstupní brána do hradu a budova markrabství, dnešní muzeum.