Bezpečně na silnicích: Před zimou je třeba přezout a zkontrolovat auto

|

  1. Toyota připraví vůz na zimu za výhodné ceny, sezónní prohlídka za 400 Kč
  2. Akční ceny na zimní kola i disky
  3. Se slevou 25 % je k dostání i příslušenství a originální díly

Měnit letní pneumatiky za zimní je nejen zákonná povinnost, ale má to i velký praktický smysl. Na sněhu totiž auto na letních gumách potřebuje k brzdění až dvojnásobnou brzdnou dráhu. A naopak, když je venku více než 15 stupňů, brzdí zimní pneumatiky pomaleji. Proto je třeba vlastnit dvě sady kvalitních pneumatik a jakmile se změní počasí, je čas přezout.

Přezutí samotné sice není složité, ale přesto je dobré nechat ho na odbornících, kteří zároveň každou sezónu zkontrolují stav a vzorek pneumatik. V servisech Toyota si navíc můžete nechat druhou sadu kol uskladnit, a tak máte celý proces zcela bez starostí. Pokud letos při přezouvání zjistíte, že vaše gumy už mají to nejlepší za sebou, využijte možnost pořídit si nové za akční ceny, které se vztahují na komplety pro všechny modely Toyota.

Ideální je také rovnou s přezutím nechat auto před zimou zkontrolovat a prohlédnout, abyste měli jistotu, že i v mrazech dojedete bezpečně do cíle. Sezónní prohlídku přitom Toyota až do 22.12. nabízí za cenu 400 Kč.

Tato kontrola přitom zahrnuje diagnostiku stavu akumulátoru, konzervace jeho pólových vývodů, kontrolu ostřikovačů, stěračů i nastavení hlavních světlometů a jejich případné seřízení, měření bodu tuhnutí chladicí kapaliny, kontrolu stavu a těsnosti chladicí soustavy a stavu řemene vodního čerpadla, kontrolu hladiny motorového oleje i množství brzdové kapaliny a jejich případné doplnění.

Autorizovaný servis samozřejmě ihned zjistí případné závady či nutné výměny a navrhne efektivní a co nejrychlejší řešení. Před zimou proto Toyota také nabízí 25% slevu na v tomto období nejčastěji měněné díly, jako jsou akumulátory, stěrače, brzdové destičky a kotouče nebo třeba nezbytná nemrznoucí kapalina do ostřikovačů.

Stejnou výši slevy však mohou zákazníci využít i při nákupu sezónního příslušenství, jako jsou střešní zavazadlové boxy a nosiče lyží a snowboardů, gumové či plastové rohože do zavazadlového prostoru.

Více informací o zimní kampani Toyota.

Zdroj: www.toyotanews.eu

Toyota

Toyota Corolla pro modelový rok 2024: s novými technologiemi a hybridem páté generace

Toyota Corolla pro modelový rok 2024 nabídne několik zcela nových technologií. Bude mezi nimi například praktický digitální klíč pro otevírání vozu pomocí chytrého telefonu nebo systém regulace kvality ovzduší nanoe-X se schopností potlačovat šíření virů, bakterií, alergenů a nepříjemných pachů v kabině vozidla. Zákazníci se mohou těšit i na nové odstíny karoserie včetně módní zelené metalízy Super Green.

Toyota

Nový Hilux GR SPORT II: Nejlepší ovladatelnost v historii

Nové provedení Toyoty Hilux GR SPORT II dosahuje vylepšené úrovně jízdních schopností a pohodlí s impozantním vzhledem. Díky širšímu rozchodu kol a vylepšenému naladění podvozku je tento model nejlépe ovladatelný za celou svou historii. K prodejcům dorazí v druhé polovině roku 2024.

Toyota

Toyota GR Yaris s Tomášem Engem bude zaváděcím vozem Středoevropské rallye

Sportovní model Toyota GR Yaris od společnosti HS Automobil bude nultým vozem na nadcházející Středoevropské Rallye, která se bude konat ve dnech 26. až 29. října ve třech zemích včetně České republiky. Auto, jehož úkolem je projet celou trať jako zaváděcí vůz, bude řídit zkušený závodní jezdec Tomáš Enge.