Balíkovna nově umožňuje odesílání zásilek z OX Pointů

|

Prostřednictvím boxů lze odeslat nebo vyzvednout zásilky Balíkovny bez čekání a bez front. Boxy jsou přístupné 24 hodin 7 dnů v týdnu a zajistí snadný a rychlý výdej na základě kódu pro vyzvednutí. Dobírka se hradí předem online kartou (úhrada dobírky online).

„Včera jsme odstartovali možnost odesílat balíky (Balíkovna a Balíkovna na adresu) z boxů našeho partnera OX Point. Tedy odeslat balík je možné nejen z AlzaBoxů, ale nově i ze všech boxů OX Point. Novinku jistě ocení všichni, kteří pravidelně posílají balíky nebo obchodují na Aukru nebo Vinted,“ uvedl Lukáš Rampas, ředitel Balíkovny.

Postup pro odeslání je stejný jako na AlzaBoxu. Odesílatel si vytiskne štítek, nalepí na balík, štítek načte, otevře se schránka a balík do ní jednoduše vloží. Vybrané boxy OX Point jsou navíc vybaveny tiskárnou adresních štítků, což značně zjednodušuje celkový proces. Odesílatel si štítek pohodlně vytiskne na samotném boxu. Počet boxů s tiskárnou je v současnosti omezen, protože se funkce testuje. Pokud bude test úspěšný, tak je cílem vybavit tiskárnou všechny boxy OX Point.

PODCAST:

8. 3. 2024 - Ivo Vysoudil, tiskový mluvčí České pošty (m4a, 366kB)

Zdroj: www.ceskaposta.cz

Česká pošta

Balíkovna zahájila plný provoz svého třídicího centra v Mošnově

Logistické služby Balíkovny se posunuly na vyšší úroveň. V třídicím centru v Mošnově byl dnes do ostrého provozu uveden nový balíkový stroj, který je schopen automatizovaně vytřídit až 13 000 balíků za hodinu. Na ploše bezmála 30 tisíc m2 je možné denně třídit až 300 000 balíků. Kapacita skladování je až 1 000 ks paletových míst. Celkem v centru pracují tři stovky zaměstnanců.