Aršík k výročí vzniku samostatných poštovních provozů

|

V pondělí 2. října Česká pošta uvede do prodeje nový příležitostný poštovní aršík Společné vydání ČR a SR: 30. výročí vzniku České pošty a Slovenské pošty, které se shodně zrodily rozdělením Správy pošt a telekomunikací 1. ledna 1993. Hlavním motivem známky a velkého kuponu jsou poštovní holubi. Výtvarný návrh aršíku pochází z dílny Filipa Heyduka, rytinu aršíku připravil Martin Činovský a rytinu obálky prvního dne vydání podepsal Jozef Česla.

„Pošta je nedílnou součástí každého státu. 30 let od vzniku dvou samostatných firem v Česku a na Slovensku se ukazuje, že si své místo ve společnosti našly a občanům stále poskytují požadované služby,“ říká pověřený zástupce generálního ředitele České pošty Miroslav Štěpán.

Každý ze zmíněných holubů drží dopis ze společné hromádky listovních zásilek jako symbol rozdělení pošty na samostatné společnosti, Českou poštu a Slovenskou poštu. Na středovém kuponu je vyobrazena barevná varianta loga Československých spojů. Plochu aršíku vyplňují poštovní dopisy a balíčky, doplněné stužkou v barvách trikolory. Největší důraz byl kladen na vyobrazení skutečných poštovních holubů a typických znaků. Nejde přitom pouze o charakteristickou barevnost a kresbu na křídlech, ale také o rodový kroužek na noze.

Součástí emise je i obálka prvního dne vydání (FDC), jejímž námětem jsou koncové číslice výročí rozdělení pošty, mezi nimiž symbolicky prolétá poštovní holub s dopisem.

Cena aršíku je 63 korun českých a celou emisi vytiskla Tiskárna Hradištko, s. r. o. Aršík ocelotiskem z ploché desky kombinovaným ofsetem v nákladu 30 000 kusů a FDC ocelotiskem z ploché desky v nákladu 2 900 kusů. Zájemci si mohou aršík zakoupit na specializovaných přepážkách nebo v e-shopu na webových stránkách České pošty.

PODCAST:

29. 9. 2023 - Matyáš Vitík, tiskový mluvčí České pošty (m4a, 292kB)

Zdroj: www.ceskaposta.cz

Česká pošta

Zrušení aukce nemovitosti

Česká pošta dnes zrušila e-aukci na nemovitosti na Praze 4 z minulého týdne, která zahrnovala budovu Na Strži, garáže Bystřická a pozemek č. 1148/27 v k.ú. Krč, Praha. Podle podmínek e-aukce tak mohla bez udání důvodu učinit až do podpisu kupní smlouvy s vítězem e-aukce, který za jednotlivé nemovitosti nabídl nejvyšší cenu. Vítěz e-aukcí na jednotlivé nemovitosti na Praze 4 tedy nebude vyzván ke složení kupní ceny a nebude s ním podepsána kupní smlouva.

Česká pošta

Česká pošta vydala zprávu o udržitelnosti za rok 2022

Česká pošta uveřejnila na svých webových stránkách Zprávu o udržitelném rozvoji za rok 2022. Obsahuje informace o projektech a konkrétních činech státního podniku na poli udržitelnosti jako jednoho z největších zaměstnavatelů v České republice. V rámci České pošty vnímáme oblast udržitelnosti a jejího rozvoje jako příležitost k tomu, jak být lepší, efektivnější a prospěšnější. A to nejen v oblasti životního prostředí, sociální odpovědnosti, ale i k řízení firmy a etickému podnikání. Zpráva popisuje cíle udržitelného rozvoje, které jsou pro Českou poštu prioritní. Vedle způsobů péče o zaměstnance se také věnuje našemu vztahu k životnímu prostředí, mapuje naši uhlíkovou stopu či spotřebu energií. Dočíst se můžete i o našich konkrétních krocích v pomoci ukrajinským uprchlíkům. Závěrem se dozvíte i informace o činnosti Nadace České pošty.