Siemens AG··6 min

Siemens nabízí start-upům přístup ke špičkovým technologiím

Siemens AG

Siemens AG

Siemens AG (NYSE: SI) je konglomerátní společnost, která patří mezi největší výrobce elektroniky na světě. Její mezinárodní vedení sídlí v Berlíně a Mnichově. Akcie Siemens AG se obchodují na Frankfurtské burze a od 12. března 2001 také na Newyorské burze.

Tisková zpráva
  • Program „Siemens for Startups“ (Siemens pro start-upy) zefektivní proces spolupráce a usnadní partnerství s inovativními firmami
  • Ve spolupráci s Amazon Web Services (AWS) poskytne Siemens start-upům přístup do ekosystému Siemens Xcelerator s cílem urychlit další inovace

Společnost Siemens oznámila spuštění nového programu ‚Siemens for Startups‘ (Siemens pro start-upy) určeného pro začínající inovativní firmy v oblasti projektování a výroby. Jeho cílem je urychlit další inovace a škálování a zefektivnit procesy vývoje pomocí odborných a podpůrných služeb, navíc s nižšími náklady na přístup k softwaru a hardwaru Siemens. Program je globální, zapojit se mohou i začínající firmy z České republiky.

„Start-upy jsou důležitým prvkem pro zvyšování konkurenceschopnosti, udržitelnosti a odolnosti našich zákazníků. Díky spolupráci se začínajícími firmami proniknou inovátorské nápady do jednotlivých odvětví mnohem rychleji. Naši zákazníci pak mohou řešit globální výzvy efektivněji a pomocí špičkových technologií, nástrojů a řešení,“ uvedl Eduard Palíšek, generální ředitel Siemens Česká republika.

Program ‚Siemens for Startups‘ je postaven na třech pilířích:

  • Propojení

Nový program pomůže začínajícím firmám s přístupem do globálního tržiště a ekosystému Siemens Xcelerator.

  • Spolupráce

Jako jeden z prvních zákazníků a spoluvývojářů bude Siemens spolupracovat s předními start-upy formou tzv. klientské spolupráce a podpory. Získá tak přístup ke špičkovým možnostem a službám a zároveň začínajícím podnikům zajistí počáteční příjmy nezbytné pro další růst.

  • Podpora

Řešení z programu ‚Siemens for Startups‘ poskytnou začínajícím firmám v oblasti vývoje produktů nebo softwaru vyhrazený přístup k základním softwarovým nástrojům z platformy Siemens Xcelerator.

Partnerství s AWS

V rámci pokračující strategické spolupráce se společností AWS propojí Siemens svůj program ‚Siemens for Startups‘ s podobným programem AWS s cílem urychlit inovace, zefektivnit procesy vývoje a umožnit start-upům rychlejší škálování.

„Díky spolupráci se Siemensem můžeme rozšířit možnosti programu ‚AWS Startup‘ o novou generaci inovátorů v oblasti projektování a výroby,“ uvedl Jon Jones, viceprezident a ředitel pro start-upy, AWS. „AWS a Siemens poskytnou začínajícím společnostem pokročilý software, generativní umělou inteligenci a cloudové služby a umožní jim rychleji realizovat nápady a podpořit jednotlivá odvětví pomocí zavádění špičkových řešení.“

Vzhledem k začlenění komplexní sady průmyslového softwaru Siemens (včetně řešení pro návrhy, simulace a výrobu z portfolia Siemens Xcelerator) do škálovatelné cloudové infrastruktury a start-upového programu AWS získají začínající podniky přístup k nástrojům a zdrojům, aby jim neunikla žádná příležitost na trhu. Start-upy, které zároveň splní příslušná kritéria, obdrží navíc AWS úvěr na technickou podporu a podporu uvedení na trh, zdroje na obchodní rozvoj a přístup do programu AWS Activate.

Příklady podporovaných start-upů:

  • Arkisys buduje jednu z prvních obchodních platforem ve vesmíru pro hostování nových technologií, integraci, montáž a opětovné dodávky satelitů. Arkisys Port podporuje rychlý a škálovatelný vývoj prototypů, testování nových užitečných zatížení a technologií, montáž a integraci nových, volně létajících vesmírných platforem a destinací pro orbitální remorkéry a montáž a výrobu na oběžné dráze.
  • Dirac je technologický partner Siemens (Siemens Technology Partner) a přední vývojář softwaru pro automatizované pracovní postupy ve výrobě. Jeho inovativní řešení výrazným způsobem mění podobu výrobního průmyslu v USA tím, že propojují návrh a výrobu. Klíčový produkt BuildOS představuje první automatizovanou platformu pro pracovní pokyny využívající fyzikálně založené simulace a osvědčené výrobní postupy k automatické tvorbě animovaných, interaktivních a 3D pracovních pokynů přímo z CAD modelů. BuildOS umožňuje bezproblémový přechod z procesu návrhu do procesu výroby, přičemž zachovává důležité implicitní znalosti, které agreguje a kontextualizuje v rámci procesu návrhu. Společnost Dirac – jako technologický partner Siemens – významným způsobem přispěla k dalším inovacím v rámci automobilového, leteckého a obranného průmyslu.
  • EthonAI vyvíjí systém pro analýzu výroby EthonAI MAS, což je výkonná softwarová sada určená pro dosahování provozní dokonalosti ve větším měřítku. Tento systém vytváří na základě různých a různorodých datových zdrojů z výroby společný kontext, tato data analyzuje pomocí nejnovějších technik umělé inteligence a zpřístupní výsledky v sadě vzájemně spolupracujících aplikací. Aplikace v systému MAS jsou speciálně určeny ke zlepšování provozních KPI, jako je například kvalita, výkonnost, doba provozuschopnosti, náklady a udržitelnost. Zákazníci využívající EthonAI zaznamenali úbytek odpadu o více než 50 %.
  • Haddy přináší změny do způsobu výroby nábytku pomocí pokročilého 3D tisku a robotiky. Vytváří kvalitní a udržitelné produkty za nízké ceny a v komerčním měřítku. Firma buduje globální síť lokálních mikrotováren vybavených hybridními systémy Flexbot společnosti CEAD a recyklačními jednotkami, které zkracují dodavatelský řetězec a snižováním objemu odpadu přispívají k ochraně životního prostředí.
  • Technologie společnosti Instrumental automatizuje vyhledávání chyb a analýzu jejich hlavních příčin při výrobě elektroniky – zrychluje tak vývoj nových produktů a zlepšuje výtěžnost výroby. Díky snadným pracovním postupům mohou technici provádět analýzu chyb až 100krát rychleji.
  • Tended využívá geoprostorová data a nositelné technologie k proměně bezpečnosti vysoce rizikových pracovních prostředí. Díky tomuto řešení získají podniky lepší přehled o svých provozních pracovištích a mohou rychle identifikovat a napravit rizikové akce. Vysoká přesnost pomáhá zajistit, aby osoby, vybavení a zařízení byly vždy ve správný čas na správném místě, a předchází tak nebezpečným situacím a úrazům.

Další informace (v angličtině) o programu ‚Siemens for Startups‘ včetně přihlášky jsou na adrese www.siemens.com/startups

Zdroj: www.siemenspress.cz

Další články

Další články od Siemens AG

ÖBB objednávají dalších 30 jednotek Mireo od Siemens Mobility

ÖBB objednávají dalších 30 jednotek Mireo od Siemens Mobility

Rakouské spolkové dráhy (ÖBB) objednaly dalších 30 vozidel Mireo pro příměstskou a regionální dopravu od společnosti Siemens Mobility. Objednávka, která je součástí stávající rámcové smlouvy až na 540 vozidel, doplní 70 jednotek z předchozího roku a flotila vozidel Mireo u rakouského dopravce tímto dosáhne počtu už 100 jednotek. S postupným nasazením nových vozidel se počítá od roku 2029.
| Siemens AG
Siemens Media Award 2025: Siemens oceňuje novináře a tvůrce obsahu

Siemens Media Award 2025: Siemens oceňuje novináře a tvůrce obsahu

Společnost Siemens vyhlašuje výzvu k podávání přihlášek do regionální soutěže Siemens Media Award 2025, která se koná v devíti zemích střední a východní Evropy (Rakousko, Chorvatsko, Maďarsko, Polsko, Srbsko, Slovensko, Česká republika, Bulharsko a Slovinsko). Soutěž je určena novinářům z tištěných a digitálních médií a také tvůrcům obsahu pro sociální sítě.
| Siemens AG
TIA Portal V20 přináší špičkový výkon a efektivitu

TIA Portal V20 přináší špičkový výkon a efektivitu

Společnost Siemens představuje nejnovější verzi svého inženýrského ekosystému pro průmyslovou automatizaci Totally Integrated Automation Portal (TIA Portal). Zjednodušuje pracovní postupy a zvyšuje efektivitu, a tím umožňuje rychlejší vývoj projektů.
| Siemens AG
Pozvánka na online keynote pro média o průmyslové umělé inteligenci

Pozvánka na online keynote pro média o průmyslové umělé inteligenci

Keynote speaker: Rainer Brehm, ředitel pro oblast průmyslové automatizace Siemens Digital industries
| Siemens AG
TIA Portal V.20 přináší špičkový výkon a efektivitu

TIA Portal V.20 přináší špičkový výkon a efektivitu

Společnost Siemens představuje nejnovější verzi svého inženýrského ekosystému pro průmyslovou automatizaci Totally Integrated Automation Portal (TIA Portal). Zjednodušuje pracovní postupy a zvyšuje efektivitu, a tím umožňuje rychlejší vývoj projektů.
| Siemens AG
Zlatá medaile MSV 2024 pro soustruh DynaTurn 102 CNC s řídicím systémem Sinumerik 828D

Zlatá medaile MSV 2024 pro soustruh DynaTurn 102 CNC s řídicím systémem Sinumerik 828D

Zlatou medaili MSV 2024 získal soustruh DynaTurn 102 CNC vybavený řídicím systémem Sinumerik 828D, který jako jediný ve své třídě nabízí nativní digitální dvojče. „Jsme moc rádi, že ocenění získal projekt, který propojuje český obráběcí stroj a nejnovější technologie Siemens,“ uvedla Elvíra Zajícová, ředitelka obchodní jednotky Siemens Motion Control.
| Siemens AG
Siemens představuje portfolio Industrial Operations X a novou řadu průmyslových PC na bázi rychlých procesorů NVIDIA

Siemens představuje portfolio Industrial Operations X a novou řadu průmyslových PC na bázi rychlých procesorů NVIDIA

Společnost Siemens dnes oznámila uvedení nové řady průmyslových PC (IPC) vybavených grafickými procesory NVIDIA. Společně s rozšířenou nabídkou řešení umělé inteligence (AI), která je součástí portfolia Industrial Operations X, urychlí zavádění aplikací umělé inteligence a představuje tak další milník v rámci strategického partnerství firem Siemens a NVIDIA zahájeného v červnu 2022.
| Siemens AG
Řídicí systémy a pohony Siemens zvyšují produktivitu výroby hliníkových nádobek na spreje

Řídicí systémy a pohony Siemens zvyšují produktivitu výroby hliníkových nádobek na spreje

Společnost Siemens dodala decentralizované pohony a řídicí systémy firmě Moravia Cans, která vyrábí hliníkové nádobky na aerosolové přípravky pro mnoho významných výrobců a značek kosmetiky. Technologie Siemens zajišťují manipulaci s hotovými nádobkami, jejich balení a intralogistiku.
| Siemens AG
Siemens rozšířil možnosti asistenta Industrial Copilot. Nově ho globálně zavede společnost thyssenkrupp.

Siemens rozšířil možnosti asistenta Industrial Copilot. Nově ho globálně zavede společnost thyssenkrupp.

Siemens Industrial Copilot je první asistent využívající generativní umělou inteligenci pro účely projektování v průmyslovém prostředí. Firma Siemens dnes oznámila další nové funkcionality tohoto řešení mj. s tím, že globálním zákazníkem se stala společnost thyssenkrupp Automation Engineering.
| Siemens AG
Distribuovaný řídicí systém Siemens pomohl výrobci viskózových vláken zvýšit bezpečnost provozu

Distribuovaný řídicí systém Siemens pomohl výrobci viskózových vláken zvýšit bezpečnost provozu

Společnost Indorama Ventures Mobility Bohemia, přední výrobce vysokopevnostních viskózových vláken pro výrobu pneumatik, instalovala ve svém lovosickém závodě distribuovaný řídicí systém. Zásadní byla výměna lokálních řídicích systémů celého závodu za centrální řídicí systém na platformě SIMATIC PCS7, zavedení nového řídicího systému navíc umožnilo vybudovat centrální velín, který sleduje celý proces výroby. Zvýšila se také dostupnost a bezvýpadkovost výroby, a to díky redundanci na úrovni automatizačních stanic, vizualizačních serverů a komunikace. Projekt navrhla a realizovala společnost SIDAT, Siemens Solution Partner.
| Siemens AG