Projekt Baťův region významně podporuje primátor města Zlína Jiří Korec. „Srdcem celého Baťova regionu je město Zlín, zprávy o úspěchu obou projektů mě velmi potěšily a v podpoře budeme pokračovat i nadále,“ uvedl primátor. A zdůraznil, že projekt vznikal díky destinační společnosti, finanční a PR podpoře města, Zlínského kraje, ale také s přispěním partnerů, bez jejichž podpory a spolupráce by výstup nebyl nikdy tak úspěšný.
Baťův region zahrnuje unikátní industriál města Zlína i léto na Baťově kanále. Jedinečné funkcionalistické stavby i stylové večeře v baťovských budovách. Je to způsob, jak se toulat mezi cihlovými domky, zkoumat technické unikáty nebo se projíždět na kole po nedokončené železnici. V podobě takzvaných malých Zlínů se baťovské technologie, architektura, systém řízení i bydlení překlopily i do Třebíče, Sezimova Ústí, do slovenského města Partizánske a další třicítky míst po celém světě. Všechna baťovská místa jsou k vidění on-line na www.batuvregion.cz.
Projekt Baťův region, který propojuje místa s baťovskou tématikou, označila porota za unikátní komplexní počin, jenž vytváří image regionu, má velkou perspektivu do budoucna a nemíří pouze na Zlín. Skvělým výchozím místem pro poznávání Baťova regionu je 14|15 BAŤŮV INSTITUT, kde sídlí Muzeum jihovýchodní Moravy s největší sbírkou obuvi ve střední Evropě.
Nový web Památníku Tomáše Bati podle poroty efektivně spojuje historický obsah s moderními technologiemi, jakými jsou interaktivní časová osa a využití umělé inteligence. Odborníci ocenili také inovativní design, kreativní prvky a uživatelskou přívětivost. Na vývoji se podíleli zlínští tvůrci z MarketSoul.
„Mám radost, že vedle odborníků na digitální marketing ze soutěže WebTop100 ocenili naši práci i specialisté na cestovní ruch. Právě pro turisty a obyvatele Zlína jsme totiž nový web památníku vytvářeli, a to s cílem zatraktivnit a zpřehlednit naši komunikaci v on-line světě. Z podobného důvodu jsme za město Zlín podpořili také rozvoj projektu Baťův region, který dnes prezentuje široké baťovské téma z pohledu cestovního ruchu na jedné společné platformě. Z ocenění obou institucí je zřejmé, že podobná spolupráce je krok správným směrem,“ uvedla náměstkyně primátora pro kulturu Martina Hladíková.
Nové webové stránky Památníku Tomáše Bati, které veřejnosti prezentují vlajkovou loď zlínského funkcionalismu a vrcholné dílo architekta Františka Lýdie Gahury z roku 1933, uspěly v silné konkurenci šestnácti projektů. Baťův památník je od roku 2019 je zpřístupněn veřejnosti formou komentovaných prohlídek. Motivací autorů oceněného webu bylo ukázat, že kulturní dědictví se může prezentovat moderním, inspirativním a uživatelsky přívětivým způsobem. Responzivní web, který má i zeštíhlenou anglickou mutaci, nabízí přehlednou navigaci a moderní design.
O soutěži Velká cena cestovního ruchu
Soutěž zviditelňuje výjimečné počiny v oblasti cestovního ruchu, upozorňuje na atraktivní novinky a má napomoci pracovníkům státní správy i soukromým subjektům působícím v tomto oboru při vytváření komunikačních strategií a efektivním oslovování cílových skupin. Tradičním organizátorem soutěže je společnost COT group, partnerem a spoluorganizátorem 18. ročníku byla společnost ABF, pořadatel mezinárodního veletrhu cestovního ruchu HOLIDAY WORLD & REGION WORLD. Mezi důležité partnery patří Česká centrála cestovního ruchu - CzechTourism. Soutěžní projekty posuzují v každé kategorii samostatné odborné poroty, které tvoří odborníci na marketing, cestovní ruch, grafický design, destinační management a příbuzné disciplíny, stejně jako členové akademické obce či profesních svazů a zástupci organizátorů.
Zdroj: www.zlin.eu